Haber

Hacılar Belediye Meclisi Kasım Toplantısını Gerçekleştirdi

Hacılar Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanununun 20’nci maddesi uyarınca Kasım ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Hacılar Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ve 7 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıya başkanlık eden Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, alınan kararların Hacılar ilçesine hayırlı olmasını diledi.

Toplantı öncesi gündemi değerlendiren Başkan Özdoğan, İsrail’in Gazze’ye yönelik savaşına ilişkin düşüncelerini paylaştı. Başkan Özdoğan şunları söyledi:

“Maalesef 7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze’de savaş adı altında gerçekleştirdiği katliam ve soykırımı görüyoruz. Her ne kadar Batı ve Amerika İsrail’in kendini savunma hakkı olduğunu söylese de bu savunma birçok sınırı aşmış durumda ve vatandaşlar Batılı ülkeler de dünyayı eleştirdi.” Ülke genelinde protestolar görüyoruz. Maalesef çocukların ve kadınların öldürüldüğünü, hastanelerin bombalandığını, mülteci kamplarının ve barınma alanlarının hedef alındığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın Gazze’ye yardımların arttırılması yönündeki sözlerini tekrarlamak istiyorum. Gazze’ye bilinenden, görülenden daha fazla yardım yapıyoruz. Türkiye “tüm dünyada mazlumların sesi olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Gazze mazlumlarının sesi olduğunu burada da bir kez daha yineliyoruz. Rabbim bizlere nasip etsin inşallah. Oradaki acıların bir an önce son bulmasını diliyorum.”

Daha sonra gündem maddelerine geçtik. Hacılar Belediye Meclisi, Kasım ayı toplantı gündeminde yer alan 3 ana ve 4 ek gündem maddesini görüşerek oybirliğiyle kabul etti.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, meclis toplantısı sonunda alınan kararların Hacılar ve Kayseri’ye hayırlı olmasını diledi. – KAYSERİ

persembe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu