Haber

Şırnak cimnastikçilerinin hedefi milli takım.

– Şırnak cimnastikçilerinin hedefi milli takım

ŞIRNAK – Şırnaklı sporcular cimnastikte milli takıma girmek için ter döküyor.

Şırnak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından okullarda gerçekleştirilen yetenek taramasından sonra gerekli kurslar tek tek açılıyor. Türkiye birincisi, Türkiye ikincisi, Türkiye üçüncüsü ve Türkiye dördüncüsü olan sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Antrenman yapan sporcular, Türkiye A Milli Takım elemeleri için hazırlanıyor. Jimnastik antrenörü Kadir Taşar, bin 400 lisanslı sporcuları olduğunu ve okul döneminde yaklaşık 300 öğrenci yetiştirdiklerini söyledi.

6 yıldır Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde antrenman yaptığını belirten Taşar, “Yaklaşık 1.450 lisanslı sporcumuz var. Şu anki hedeflerimiz parkur branşında milli takıma sporcu kazandırmak. Dereceler alacak ve milli takımı en iyi şekilde temsil edecek” şeklinde konuştu. Bundan sonra da ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarında en iyi şekilde temsil etmek.”

Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar, cimnastikte hem gençlerin hem de gençlerin Türkiye dereceleri almalarıyla gurur duyduklarını, bunların çok gurur verici gelişmeler olduğunu belirtti.

Ayar, “Bu başarıları elde ettikçe diğer gençlere ve sporcu adaylarına yol gösterici ve örnek oluyorlar” dedi. Diğer salonlarımızın hiçbir eksiği yok hatta daha fazla” dedi.

6 yıldır atletizm ve jimnastik sporcusu olduğunu belirten Ensar Balık, “Geçen sene yıldız erkekler yarışında birinci oldum.

haber-aladag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu