Haber

İzmir İş Dünyası Toplantısında Protokol Krizi

KERİM UĞUR

Bir dizi ziyaret için kente gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katıldığı İzmir İş Dünyası Toplantısı’nda protokol krizi yaşandı. Toplantıya ev sahipliği yapan İzmir iş dünyasının üç oda ve borsa lideri protokolde kendilerine yer bulamadı.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat bir dizi ziyarette bulunmak üzere bugün İzmir’e geldi. Bakan Bolat’ın programı kapsamında düzenlenen İzmir İş Dünyası Toplantısı’nda protokol krizi yaşandı. Toplantıya ev sahipliği yapan İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Ege Sanayi Odası Başkanı Nadir Yorgancılar ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, bakanın yanına oturamadı. Evin sahibi olan ve bir süre ayakta kalan üç oda lideri, ilk sıranın en solunda yer alan koltuklara oturdu.

Bu durum; Sebebinin ise İzmir Ticaret Odası’nın yaptığı protokol düzenlemesine Ticaret Bakanlığı görevlileri ve bakanlık yetkililerinin müdahale ederek üç oda başkanına “burada oturmanız uygun değil” demesi olduğu öğrenildi.

İzmir İş Dünyası toplantısında, Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın solunda AKP İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu ve bakan yardımcıları oturdu. Bakan Bolat’ın sağında İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AKP İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve AKP İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı vardı.

besikduzu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu