Haber

10 ilde okullar ne zaman açılacak? Bakan Özer’den son dakika açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulunuyor. Bakan Özer, “1 Mart’ta eğitim başlayacak demiyoruz. 1 Mart’a kadar ara var diyoruz. Diğer binalara göre zararımız çok az. Bütün okullardan hasar tespit raporu gelene kadar eğitime başlamayacağız.”söz konusu.

Bakan Özer’in açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye’yi normalleştirmek için eğitimi normalleştirmemiz gerekiyor. Ana itici güç eğitimdir. 20 Şubat’ta 71 ilde eğitime başlayacağımızı duyurduk. Depremden etkilenen ilimizde 24 okul yıkıldı, 83’ünde ağır hasar oluştu. Şubat ayı sonuna kadar tüm okullarda hasar tespit çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz.

“DURUMU DEĞERLENDİRİLECEK”

Deprem bölgesinde 1 Mart’ta eğitim başlayacak demedik. Bu 10 ilde 1 Mart’a kadar eğitime ara veriyoruz. Durum incelenecektir. 1 Mart tarihini de erteleyebiliriz.

Şu anda zararımız diğer binalara göre çok az. 20.868 binamızın 24’ü yıkıldı. Tüm okulların hasar tespit tutanağı gelene kadar eğitime başlamayacağız. Bu hafta tüm okulların hasar tespiti yapacağız.

10 ildeki öğrenciler için ikinci aşama devam şartı aramıyoruz. Bunu daha önce açıklamıştık.

Gerekirse yeni öğretmenler de atayacağız. Eğitim ve öğretim ihtiyacı ne olursa olsun, görev atama yoluyla çözeceğiz.

BÖLGEDEKİ ÖĞRETMENLERİN DİĞER İLLERE ATANMASI

Bölgedeki öğretmenlerimizin diğer illere atanmalarıyla ilgili işlemleri bu hafta içerisinde başlatacağız.

ÖĞRETMENLER AİLESİNİ KAYBEDİYOR

Tüm öğretmenlerimizi idari izinli sayıyoruz. Aynı zamanda psikososyal temeli de sağlıyoruz.

SINAV TARİHLERİ

Dikkat ettiyseniz sınav tarihini açıklamadık. Sınavlar tarihi şartlara göre şekillenecek. Sadece LGS ve YKS sınavlarında ikinci turu hariç tuttuk. İnşallah ilerleyen zamanlarda LGS sınavının tarihini de açıklayacağız.

 

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

yapraklihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu